Kis fürdők – nagy lehetőségek
Mindenki számára mást jelent a „kis fürdő”. Habár a trend azt mutatja, hogy a fürdők alapterülete egyre nő, ez csakis akkor megvalósítható, ha magunk építkezünk. Ha kislakásban élünk, felújítunk, vagy már felépült otthont vásárolunk, akkor a meglévő adottságokból kell kihoznunk a legtöbbet. Természetesen a „világos színek, apróbb mintázat”- mantrát már jól ismerjük, de jöjjön néhány további hasznos tipp.
1. A trendek változnak, de a stílus örök
Pici fürdő esetén kiváltképp tanácsos klasszikus, elegáns vagy éppen letisztult elemekkel tervezni, legyen szó burkolatról, szaniterről, csaptelepekről vagy kiegészítőkről.
2. Ne próbáljuk belezsúfolni az összes lehetséges funkciót
Igazán apró fürdők esetében például próbáljuk a mosó-szárítógép egységet máshol elhelyezni a lakásban. Akár egy beépített szekrény is megoldás lehet.
3. Választhatunk azonos burkolatokat a padlóra és a falra,
így optikailag megnövelhetjük a teret. Egy visszafogott, de időtálló márványminta jó választás lehet. Számtalan gyártó terméke áll rendelkezésre, csak a pénztárcánk szabhat határt.
4. Legyen meg a fókuszpont!
Ha egyetlen elemet élénk, feltűnő színben választunk a fürdőnkbe, fókuszpontként szolgál, és vezeti a szemet. Ekkor minden más legyen semleges árnyalatú. Egy színes kád vagy a zuhanyfal feltűnőbb burkolata elvonja a figyelmet a méretről. Ugyanezt az eredményt hozhatja egy különleges mosdószekrény is.
5. Átlátszóság
Ha lehetőségünk van, válasszunk keret nélküli üvegfalat a tusolóhoz, optikailag ez is tágítja a teret.
6. Tárolóhelyek megtervezése előre
Már a tervezéskor szánjunk időt arra, hogy a tárolók mennyiségét és elhelyezését megfontoljuk. A beépített polcok, falnyílások nemcsak dekoratívak, de extra tárhelyet is nyújtanak. A mosdó alatti szekrény szolgálhat szennyestárolóként, a tükör helyett pedig választhatunk tükrös szekrényt, ami az apróságokat rejti.
7. Válasszunk megfelelő méretű szanitereket, bútorokat!
A túl nagy kádak, terebélyes szekrények tovább zsugorítják a teret, és feltehetően nem is praktikusak a kis fürdőkben.
8. A lakberendező bevonása jó ötlet,
hiszen a tervezés során pontosan tudjuk, mennyi burkolóanyagra lesz szükség. Így kordában lehet tartani a költségvetést.
9. Egy-egy különleges darab elhelyezése
bájos hangulatot, egyediséget visz a térbe. Ha a stílus engedi, választhatunk egy antik tükröt vagy jó trükk egy csillár is, ami szintén eltereli a figyelmet a szerény alapterületről, és felfelé vezeti a pillantásokat.
10. Mindig a saját igényeink és ízlésünk szerint hozzuk meg a végső döntéseket,
hiszen mi fogjuk használni hosszú éveken át.
+1 TIPP:
Helyezzünk el élőnövényt a helyiségben, mert barátságos, és a zöld szín megnyugtatóan hat kis oázisunkban.