Otthonteremtés szenvedéllyel
Hegykőn állt egy nagyon régi kis ház, amit az eredetileg ott élő idős tulajdonos halála után megvásárolt egy család. Szétbontották, hozzáépítettek, tetőt és nyílászárókat cseréltek, majd meghirdették. Ebben a félkész állapotban vették meg a jelenlegi tulajdonosok az épületet, ami immár közel kétszerese volt eredeti alapterületének.
Az átalakítás
A háziak úgy gondolták, meghagyják a régies stílusjegyeket, mivel maga a külső forma sem egy minimál belsőt ígért.
Nagyon értékesnek tartják a régi bútorokat, amiknek múltja van, nem szeretik a tömeggyártott termékeket, ezért a ház jelentősebb részeit régi, antik bútorokkal akarták berendezni, ebben pedig óriási segítség volt, hogy a közelben van egy hatalmas régiségkereskedés.
A házba lépve egy régies komód fogadja az érkezőt,
szemben a bejárattal. A bútor bájos díszeire: egy tükörre, vázára és a lámpára a Maisonsnál találtak rá. Ami még azonnal magára irányítja a figyelmet, az az ajtókeretből feltáruló hívogató nappali látványa.
A nappaliban
a kandalló mögötti fal vaslapokból állt össze, amiket vastelepen vágattak
majd a férj heggesztett rá kampókat, amivel a falra rögzítették őket.
A fürdőben és a nappaliban lévő facsíkok a falon pedig Taljandörögdről kerültek hozzájuk egy régi fafeldolgozó üzemből, méghozzá egy elbontott istállónak a fadeszkái voltak, amiket aztán elvittek egy kiégetőbe, hogy szúmentesre égessék, és utána kezdődött a falra ragasztgatásuk.
A tűzött, terebélyesebb ülőbútorok feltűnő színei joggal vonják magukra a figyelmet.
Így lett eklektikus lakás
A háló fala régies, kopottas hatást keltő tapétáját a Byhome kínálatából választották. A tűzött, füles, magas ágyvég elegáns megoldás, csakúgy, mint a fekhely fölé belógó kristálycsillár. A szürkés-ezüstös színválasztás illeszkedik a ház egészéhez, és nyugodt pihenést ígér.
A fürdőszobába került bútor is a régiségkereskedésből került ide, amire az asztalos színre fújás után autólakkal vízzáró réteget húzott, hogy tartós legyen a vizes helyiségben. Az ide kerülő burkolatokat, szanitereket, csakúgy, mint a konyhába, a Csekényi Építőanyag- és Fürdőszobaszalonban válogatták össze. A hidegburkolat mellett itt is megjelenik a fadeszka, ez a választás jóleső egyensúlyt teremt a hideg és a meleg árnyalatok között.
A szenvedély hivatássá vált…
A házukat fél év alatt tették lakhatóvá, majd végül kb. még két év volt, mire tényleg kész lett, mivel minden egyes részletért nagyon sokat mentek.
Lakberendezőjük nem volt, mivel a lakberendezés a közös szenvedélyük a férjjel, olyannyira, hogy miután a házuk elkészült, tudták, hogy szeretnének még alkotni, létrehozni, így vettek is azóta már pár nagyon lelakott lakást, és újjávarázsolták azokat is.
A feleség közben pedig elkezdett egy lakberendező iskolát is, hogy a terveit meg tudja mutatni előre is, ne csak a kész lakásokban.
Fotó: Antman Zsolt
Lakberendező: Hegyi-Antman Vanda (Vandart Interior Design)
Szöveg: Erdély Györgyi
A tulajdonost kérdeztük:
- Ha jól tudom, különböző az ízlésetek a férjeddel. Hogyan sikerült mégis egyeztetni az igényeiteket?
- Hozzám a loft, a férjemhez az antik darabok állnak jobban közel, de ezt a kettőt szerintem pont jól lehet vegyíteni, így elfér egymás mellett a betonpillér az étkezőben a téglafallal és az antik, még eredeti gobelin hímzéses étkezővel. És persze végül így lett otthonos a házunk, ami eléggé eklektikus, de semmiképpen sem steril hatású.
⇒ Ezt olvastad már? – Egy bohém, eklektikus otthon, mely szembe megy az árral