Átfestenéd a gyerekszobát? Akkor az alábbi színek közül válassz!
A gyerekszoba színe akkor is fejtörést okozhat, ha egy születendő csöppség kis birodalmát készültök kialakítani, de akkor sem feltétlen könnyű döntés, ha nagyobb gyerkőc már meglévő szobáját szeretnétek átfesteni. Az alábbi ötletekkel, tanácsokkal viszont talán valamivel könnyebbé tehetjük a választást. 😉
A végeredmény nemcsak szép és ízléses lesz, hanem nagyon trendi is!
Egyszerű, de nagyszerű
A gyerekszobákban általában sok a színes holmi, a játékoktól a dekor cuccokon át a különféle kiegészítőkig. Sőt, gyakran maguk a bútorok is színesek. Épp ezért jó ötlet, ha a falak semlegesek, de barátságos árnyalatot kapnak, mint például egy kellemes szürke vagy bézs.
Az alsó harmad sötétebb
Kisgyerekes családokban jó ötlet, ha egy világos falszínt a falak lenti harmadában egy sötétebb egészít ki. Ez amellett, hogy nagyon jól mutat, még praktikus is, hiszen nem fog azonnal meglátszani minden ujjlenyomat és koszos kis tenyérnyom.
(Ezt olvastad már? – Vigyünk egy kis színt a gyerekszobába)
Földszínek
Válassz bátran a meleg földszínekből, amelyek kellemes, megnyugtató hangulatot adnak a gyerekeknek, és a biztonságérzetüket is növelhetik.
Ne csak a barnában gondolkodj: a fent már említett bézs okkersárgával is remek választás (persze, kis mennyiségben jöhet hozzá a barna is).
A zöld árnyalatai
Ha a földszíneket nem tudod elképzelni a gyerekszobába, válassz egy kellemes színt a zöld árnyalataiból. Nyugtatóan hat a gyerekekre, segíthet kiegyensúlyozottabbá tenni őket, sőt, ennek a színnek a segítségével még könnyebben becsempészhetsz egy kis természetet az otthonotokba.
Minták
Miért kellene a gyerekszoba falának egyszínűnek lennie?
Továbbra is hódítanak a háromszögminták, illetve a szülők által ügyesen a falakra festett hegyek, havas hegycsúcsok.
De tapétákkal, matricákkal vagy festéssel a dzsungelek, szavannák, mediterrán tájak, egy kalózhajó vagy egy űrhajó hangulatát is becsempészheted a gyerekszobába.
(Ez is érdekelhet: Így dobd fel a gyerekszobát kis költségvetésből!)
Arra ügyelj, hogy ezek csak egy-egy falfelületre kerüljenek, így elkerülheted a zsúfoltságot és az „ez már túl sok” hatást.
Szöveg: Balogh Mia